مزیت بیمه عمر
بیمه یک بازی سرمایه گذاری است که قواعد خاص خودش را داراست و کسی در این میدان موفق می‌شود که
1ـ قواعد کلی بازی را بداند
2 ـ قواعد بردن در این بازی را بداند
3ـ قواعد نباختن در این بازی را بداند
4 ـ از قواعد دریافت جایزه و دریافت جریمه آگاه باشد
5 ـ قواعد زندگی خودش را نیز بداند.
بیمه یک کلان روند آموزشی است که از روندهای خاصی تبعیت می‌کند. اگر شما بد آموزش ببینید خانواده شما نیز دچار فقر آموزش بیمه می‌شوند و اطرافیان شما نیز از یک سری اطلاعات مخدوش شده و غیر واقعی برخوردار می‌شوند و آن می‌شود که نباید بشود.
بیمه اطلاعات نیست، بیمه دانش است و در جهان کنونی کسی قدرت دارد که دانش را در اختیار دارد نه اطلاعات را. در چند سال قبل کسی را که معلومات عمومی بالایی داشت، آدم تحصیل کرده می‌گفتند اما امروزه کسی که می‌تواند مانع از اتفاق افتادن یا نیفتادن یک حادثه بشود را آدمی لایق و کاردان می‌نامند می‌خواهد سواد داشته باشد یا خیر.
زندگی بابیمه و ریسک کمتر حتی اگر امکانات کمتری را دارا باشد به زندگی با امکانات و پر ریسک ارجحیت دارد. با این تفاسیر آموختن زندگی بیمه ای در تمامی ابعادش بسیار بااهمیت و حیاتی است حتی اگر پر‌مشغله باشیم.
بیمه عمر چیست؟
• بیمه عمر یعنی شما که اینقدر بافکرید (باتحصیلات بالایید، ثروتمندید، خانواده دوستید...) چرا بیمه عمر ندارید؟ شاید فردا که تازه بخواهید تصمیم بگیرید آیا بیمه عمر بخرید یا نخرید، دیگر هیچ شرکت بیمه‌ای (به دلیل عدم سلامتی، از کارافتادگی و ...) به شما بیمه عمر نفروشد! ( پررنگ کردن منابع کمیاب، انسان عاشق تصاحب چیزهایی است که شاید دیگر نتواند بدست آورد، بیمه عمر یعنی خرید فرصت.
• بیمه عمر یعنی خیلی‌ها در آینده بی‌کارند، زیرا آینده خود را پیش بینی نکرده‌اند. آنقدر سرگرم تامین خواسته‌های روزانه بودند که برای نیازهای آینده طرحی نریختند. اگر فردی کمربند مشکی تکواندو یا هر ورزش رزمی دیگری هم داشته باشد ولی انتظار حمله را نداشته باشد محال است بتواند از خود دفاع کند. مهاجم دارای امتیاز غافلگیری است. بیمه برخورد عاقلانه با اصل غافلگیری است.
• بیمه عمر یعنی اگه دیروز ( پنج سال قبل، قبل از فارغ التحصیلی، قبل از ازدواج، قبل از تصدی این پست، قبل از ...) برای فرد خدایی ناکرده اتفاقی می‌افتاد آیا الان اون دندانپزشک، مدیر، مهندس، معلم، کارمند، و ... بود؟ اگه بیمه عمر داشته باشد فردا هم بابت اقدام دیروزش پشیمان نخواهید بود.
• بیمه عمر یعنی اینکه کدام لاستیک ماشین از همه‌ی لاستیک‌ها مهمتر است؟ لاستیک‌های جلو، لاستیک‌های عقب، یا لاستیک‌ زاپاس؟ درست است که لاستیک‌های زیر ماشین برای حرکت لازم و مهم‌اند اما لاستیک زاپاس در یک شب تاریک، در بیابان دور دست از کل ماشین هم ارزشش بیشتر می‌شود، درست است مردم سرکارهستند و بیمه تامین اجتماعی‌شان پرداخت می‌شود، درست است در بانک پس‌انداز دارند، درست است چند ملک دارند اما دلیلی ندارد انسان زاپاسی مثل بیمه عمر برای ماشین زندگی‌اش به خاطر اینکه الان چرخ‌های زندگی‌اش می‌چرخد فراهم نکند.
• بیمه عمر یعنی افرادی که از تایتانیک جان سالم به در بردن که جلیقه‌ نجات و قایق نجات داشتند، مابقی افراد نه اینکه وسع و توانایی خریدن جلیقه نجات نداشتند، نه تقریباً همه‌ی اونا پول لازم را داشتند، فکر نمی‌کردند 50 هزار تومان هر ماه برای بیمه عمر ارزش یک زندگی را داشته باشد، بیمه عمر یک جلیقه نجات است هر چند شرکتی‌ که اونو ساخته خیلی اسم و رسم دار نباشه ولی اون افراد زیادی را نجات می‌ده.
• بیمه عمر یعنی اگر سازمان محترم تامین اجتماعی و صندوق‌های بازنشستگی( مثل نیروهای مسلح، ذغال سنگ، و ...) در آینده نزدیک از طرف دولت کمک و حمایت نشوند با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد. و افرادی که انتظار تامین حداقل معیشت را برای آن دوران دارند چه بر سرشان می‌آید؟ پس چرا یک بیمه عمر مناسب مستمری تهیه نشود؟